Rekonštrukcia balkónov a lodžií

Rekonštrukcia balkónov a loggií

Pri obnove bytových domov treba zodpovedne pristupovať aj k sanácii balkónov a loggií.

Kompletná sanácia pozostáva z odstránenia starých vrstiev, z vytvorenia spádovej vrstvy, tepelno-izolačnej, hydroizolačnej a nášľapnej vrstvy. Balkón alebo loggia získa nielen nový vzhľad, ale stane sa aj bezpečnejším miestom na trávenie voľných chvíľ – betónové prvky sa ošetria reprofilačnými maltami, rovnako dôjde aj k ošetreniu prípadnej odhalenej výstuže.

Významnou súčasťou rekonštrukcie balkónov alebo loggií je výmena, prípadne aj oprava zábradlí. Oceľové rámové zábradlia sa zvyknú vymieňať za nové hliníkové alebo oceľové pozinkované, v prípade maximálneho šetrenia môže byť oceľová konštrukcia zábradlia chránená iba náterom bez predchádzajúcej antikoróznej úpravy ocele.

Ako výplň zábradlí dodávame číre bezpečnostné sklo, mliečne sklo, farebné bezpečnostné sklo, alebo rôzne druhy kompozitných dosiek – napríklad FunderMax.

K požiadavkám zákazníkov pristupujeme vždy individuálne a pri spoločenstvách vlastníkov bytov sa snažíme nájsť konsenzus výzoru i materiálu zábradlia, ktoré by sa páčili všetkým vlastníkom.

Samozrejmosťou je realizácia horných zasklení, resp. možná príprava na neskoršie zasklievanie balkónov alebo loggií.

Chcete sa na svet dívať z nového balkóna? Kontaktujte nás a my sa o všetko postaráme!


Pozrieť všetky služby